Jak prać i czyścić ubrania wykonane z jeansu?

Jak prać i czyścić ubrania wykonane z jeansu?

Jeans to trwały, wszechstronny materiał, który został stworzony z myślą o długim noszeniu. Jednak bez odpowiedniej pielęgnacji ulubione niebieskie lub czarne jeansy, kurtki czy sukienki mogą wyblaknąć i skurczyć się, a materiał może się zniszczyć. W pielęgnacji jeansów mniej znaczy więcej. Nie ma nic gorszego niż nieestetyczne załamania materiału czy białe ślady po detergentach. Tutaj omówimy, jak dbać o jeansy, aby zachowały trwałość przez wiele lat.

Jak prawidłowo prać jeans?

Jeśli chcesz cieszyć się jeansami przez lata, należy je odpowiednio prać:

  • Przeczytaj, co znajduje się na metce — przed praniem zawsze sprawdzaj metkę dotyczącą pielęgnacji tkaniny, ponieważ zawiera ona instrukcje dotyczące pielęgnacji jeansu. W większości przypadków męskie katany jeansowe czy damskie spodnie najlepiej jest prać oddzielnie od innych ubrań przez pierwsze kilka tygodni, aby uniknąć przebarwień.

  • Przewróć jeansy na drugą stronę — zarówno nowe, jak i stare jeansowe ubrania należy wywrócić na lewą stronę przed praniem w pralce. Pomoże to ograniczyć uszkodzenia wzdłuż kieszeni, obszycia i krawędzi pasa, a także zapobiegnie otarciom, które mogą powodować blaknięcie.

  • Używaj zimnej wody i płynu do prania jeansu — osoby, które nie wiedzą, jak prać jeansy, prawdopodobnie będą używać ogólnych środków piorących. Aby jednak zachować naturalny kolor ubrań, należy używać detergentu przeznaczonego specjalnie do kolorowych ubrań lub jeansu. Zawiera on składniki, które zatrzymują barwniki i dezaktywuje chlor w wodzie. Jeansy najlepiej prać również w zimnej wodzie na delikatnym cyklu.

Niedziela Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota January February March April May June July August September October November December