Jakie paski pasują do spodni jeansowych?

Jakie paski pasują do spodni jeansowych?

Dodatki odgrywają ważną rolę w budowaniu stylizacji. Torebka, rękawiczki, nakrycie głowy czy pasek może całkowicie odmienić nawet tak klasyczne połączenie, jak T-shirt i jeansy. Pasek do spodni pełni funkcję praktyczną i estetyczną. Nawet jeśli nie potrzebujesz zakładać go po to, aby spodnie trzymały się na swoim miejscu, z pewnością warto wykorzystać jego stylizacyjny potencjał. Ze względu na to, że jeansy to nieformalny element garderoby, pasują do nich paski sportowe, skórzane i z tworzywa sztucznego, a nawet apaszki i łańcuszki. Klasyczne klamry, ozdobne sprzączki: możliwości jest wiele.

Szerokość i długość paska

Warto wybierać paski o szerokości mniejszej niż 4 cm, ponieważ taką szerokość mają szlufki w męskich i damskich spodniach jeans. Jeśli będziesz się trzymać tej zasady, pasek będzie na tyle uniwersalny, że nada się do spodni garniturowych lub z materiału. Oczywiście, jeśli jego taśma i klamra, będą w odpowiednim stylu. Uniwersalna długość paska bez klamry to 130 cm. Paski o takiej długości powinny nosić osoby o obwodzie talii 110-120 cm. W sklepach można znaleźć paski o długości od 100 do 145 cm, która pasują na obwód talii od 80 do 135 cm.

Rodzaj taśmy i klamry

Jeśli chcesz uzyskać sportowy look, możesz do nich dobrać pasek w stylu myśliwskim. Pasek wykonany z gęsto plecionego wytrzymałego poliestru, zakończony metalową klamrą, utrzymany w naturalnej kolorystyce (zieleni, brązu lub beżu) to świetny pomysł. Zaletą tego typu pasków jest możliwość ich bezproblemowego, samodzielnego skrócenia. Zawsze dobrym wyborem jest też klasyczny skórzany pasek w kolorze czarnym lub beżowym (brązowym) ze srebrną albo złotą klamrą. A może casualowy pasek z tworzywa w neonowym kolorze albo pleciony lub zdobiony diamencikami?

Niedziela Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota January February March April May June July August September October November December